Prawidłowa morfologia krwi obwodowej

Dziękuje za poprzednią odpowiedź.Przedstawie mój problem jeszcze raz dokładniej.Mam 32 lata.Do lekarza zgłosiłam się gdyż od kilku miesięcy bolą mnie kolana i mam problem z klękaniem.Zalecono zrobić badania.Prosiłabym o ich interpretacje. Morfologia krwi obwodowej: WBC 6,0 LYM 2,5 MID 0,6 GRAN 2,9 RBC 4,3 HGB 10,8 HCT 33,1% MCV 77,0 MCH 25,1 MCHC 32,6 RDW 13,5% PLT 254 MPV 11,8 PCT 3,0% ( zakres tolerancji 0,15-0,45) PDW 17,8(zakres tolerancji 9,0-17,0) CRP 8,6 mg/l(zakres tolerancji 0.0-5,0) Proszę o odpowiedź gdyż niepokoje się ,a mój lekarz jest na urlopie. Dziękuje.

Szanowna Pani,

Wyniki przedstawione powyżej wskazują jak już wcześniej wspomniałam na istnienie stanu zapalnego. Bardzo prawdopodobne, że ma to bezpośredni związek z bólem kolan, choć oczywiście, by to wykazać niezbędne będą dalsze badania. Wszystko dlatego, że występowanie ewentualnej patologii w obrębie stwów kolanowych nie wyklucza możliwości istnienia innej..

Ponadto obniżenie stężenia hemoglobiny oraz kilku parametrów czerwonokrwinkowych wskazuje na niedokrwistość prawdopodobnie z niedoboru żelaza. Swiadczy o tym obniżona objętość erytrocytów. Żeby jednak to potwierdzić należałoby wykonać badania gospodarki żelazowej.

Napewno trzeba będzie pokazać się ów wynik lekarzowi.

Pozdrawiam serdecznie