Problem z utratą wagi przy intensywnym wysiłku fizycznym

Witam serdecznie, mam 27 lat i problem ze schudnięciem. Ćwiczę intensywnie czyli praktycznie codziennie. Chodzę na siłownię, gram w tenisa i piłkę nożną. Staram się jeść zdrowo. Nie jem słodyczy, nie piję napojów gazowanych. Czasem w weekendy zdarza mi się wypić dwa lub trzy piwa. I tyle. W zeszłym roku chodząc na siłownie i basem, nie stosując diety, udało mi się schudnąć do 83 kg. Teraz ważę 91 kg i waga nie chce spadać. Ostatni posiłek jem około 20:30. Co robić żeby schudnąć do 80 kg?
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie wiem ile masz wzrostu więc trudno mi określić jaką powinieneś mieć prawidłową wagę. Jeżeli mimo tak intensywnego trybu życia i odpowiedniej diety nie możesz zmniejszyć swojej wagi warto poszukać przyczyn tego stanu. W pierwszej kolejności polecałabym wykonanie testów tarczycowych tj oznaczenie stężenia hormonów TSH, fT3, fT4. Musze cię poinformować iż w przypadku intensywnego wysiłku zwiększa swoją objętość masa mięśniowa, która także ma swoją wagę. Możliwe iż schudłeś z tkanki tłuszczowej a waga utrzymuje się przez rozwinięte mięśnie.

Dieta powinna być lekkostrawna i obfitująca w drób ryby , nabiał , warzywa i owoce.Powinna Pani również wrócić do ćwiczeń a ostatni posiłek jeść około 19 . po więcej informacji zapraszam na indywidualna konsultację.pozdrawiam .Piotr Lewandowski - dietetyk

Najprawdopodobniej przyczyną braku efektów odchudzania jest nieprawidłowa kaloryczność Pani diety - przypuszczalnie ilość kalorii którą Pani zjada jest taka sama lub tylko nieco niższa niż Pani zapotrzebowanie energetyczne. W konsekwencji tego nie ma efektów. Żeby to dokładnie ocenić musiałabym wiedzieć jak się Pani odżywia, co dokładnie Pani je w jakiej ilości. inną przyczyną może być przyrost masy mięśniowej. W momencie uprawiania intensywnych ćwiczeń fizycznych masa mięśniowa wzrasta, jeśli jednocześnie spada też tkanka tłuszczowa może Pani nie zaobserwować żadnych ubytków na wadze gdyż dochodzi do zamiany tkanki tłuszczowej na mięśniową.

Może ćwiczysz zbyt dużo? Możesz mieć podniesiony poziom min kortyzolu przez co spadek tłuszczowej masy ciała jest zahamowany.
Możliwe, że masz spore błędy dietetyczne - skonsultuj to ze specjalistą.