Problem związany z lekiem przeciwdepresyjnym - skąd te niepożądane objawy?

Witam. Od ponad miesiąca zażywam lek z grupy SSRI. Złożyło się tak, iż kolejne opakowanie, po zakończonym wcześniejszym, które zakupiłam, pochodzi od innego producenta.Pani w aptece obiecywała, iż nie ma różnicy (obie zawierają taką samą ilość substancji czynnej).

Jednak w pierwszy poranek po wzięciu nowej "wersji" leku nieco mnie zaskoczył - kręciło mi się w głowie, mózg jakby nie nadążał za obrazem i wszystko się rozmazywało, miałam ewidentne problemy ze wzrokiem, do tego splątanie - było to bardzo dokuczliwe - to chyba typowe reakcje odstawienne, tak jakbym mu leku w ogóle nie dostarczyła.

Czyżby mój organizm "inaczej" odebrał tabletkę lub jej "nie rozpoznał"? Czy to może być wynikiem zażycia leku pod inną nazwą handlową? Możliwe, że to wynik innego składu? Co w takiej sytuacji robić? Pozdrawiam i gorąco proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią objawy mogą mieć zwiazek ze zmianą preparatu. Leki generyczne mogą nieco różnić się swoimi właściwościami biochemicznymi, powodując niekiedy objawy niepożądane lub wykazywac mniejszą skuteczność.

Jeśli przepisano Pani ten lek z powodu zaburzeń lękowych, to należy również wziąć pod uwagę somatyczne objawy lęku: w napadzie paniki mogą występowac takie objawy, jak zamazane widzenie i zawroty głowy. W tej sytuacji proszę jak najszybciej skonsultować się - choćby telefonicznie - z lekarzem prowadzącym.

Z pozdrowieniami.