Problemy z oddawaniem moczu i parcie na pęcherz

Od wczoraj czuję się przeziębiony i mam wysoką temperaturę do 38,5, brałem witaminę c i aspirynę, a dziś Gripex. W zasadzie nie biorę żadnych leków. Niestety, dziś od rana mam problem z oddaniem moczu, duże ciśnienie na pęcherz, ból stały, a oddaję z bólem po parę kropel. Jak mogę sobie pomóc?

Witam serdecznie!

Opisywane objawy wymagają niestety włączenia leków dostępnych na receptę. Prawdopodobnie doszło do infekcji dróg moczowo-płciowych lub opisane zmiany są wynikiem odwodnienia organizmu, co jednak jest mniej prawdopodobne gdyż nie podał Pan aby objawom towarzyszyły wymioty czy biegunka.
Konieczny jest szybki kontakt z lekarzem, w pierwszej kolejności proszę skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz zdecyduje jakie leki podać, zaplanuje badania diagnostyczne lub skieruje Pana do specjalisty. Proszę nie czekać aż objawy same ustąpią. Niestety kontakt z lekarzem jest niezbędny.

Pozdrawiam