Problemy z pamięcią u 34-latka a możliwość skorzystania z pomocy specjalisty

Mam 34 lata. Od kilku miesiecy obserwuje u siebie problemy z pamiecia. Zaczyna byc juz to uciazliwe w codziennym zyciu. Nie codzienne zapominanie kluczy czy telefonu, ale niepamietanie tresci rozmow ktore odbyly sie 2 dni temu. Mam tez duze problemy z przypomnieniem sobie jak wygladalo np mieszkanie w ktorym mieszkalem 10 lat temu. Problemy z zapamietaniem nazwisk i imion. Czasem udaje ze cos pamietam ale czuje sie jak by ktos opowiadal cos co nigdzy bie mialo miejsca. Do jakiegos specjalisty?

Witam!
Może się Pan udać albo do psychologa klinicznego ze specjalizacją z neuropsychologii bądź od razu do neurologa.
Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
najlepszym specjalistą będzie neurolog lub na początek lekarz rodzinny.
Pozdrawiam serdecznie
M.Prus

Warto skorzystać z pomocy psychologa, który oprócz wywiadu będzie mógł także zaproponować testy celem wykluczenia lub potwierdzenia zmian natury organicznej. Neurolog natomiast będzie mógł przeprowadzić podobną diagnostykę- badania rezonansem czy tomografem, celem wykluczenia krwiaków, guzów, czy innych ucisków na różne obszar mózgu.
Zachęcałabym do skorzystania z pomocy obu tych specjalistów.

Witam,
problemy, które Pan opisuje leżą na pograniczu neurologii i psychiatrii, ich powodem może być stan neurologiczny lub psychologiczny. Zachęcałabym do wizyty u lekarza psychiatry, myślę, że ten specjalista mógłby rozwiać Pana wątpliwości. Pozdrawiam.

Witam
Problemy z pamięcią mogą być uwarunkowane różnymi czynnikami natury psychologicznej lub organicznej. Proponowałabym skorzystać z konsultacji u lekarza neurologa i psychologa. Ten ostatni zaproponuje Panu badanie, sprawności funkcji pamięciowej, dzięki któremu określi zakres i głębokość Pana trudności., określi również jakie jest ich podłoże.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak