Problemy z penetracją u 19-latka

Niedawno przezylem ze swoja dziewczyna pierwszy raz, kilka dni temu chcielismy ponownie sie kochac, ale mialem problemy z wejsciem w nia... i niestety nie udalo sie, cos zle robie? Moze nie jest wystarczajaco podniecona?

Lek. Tomasz Budlewski

Pierwsze stosunki jak ze wszystkim najpierw są trudności a dopiero z czasem wszystko sprawniej idzie. Spokojnie proszę poczekać.

Dzień dobry.

Możliwe, że partnerka istotnie nie była wystarczająco podniecona, co mogło utrudnić rozpoczęcie współżycia. Sugerowałbym konsultację z seksuologiem, który mógłby Pana nieco podszkolić w zakresie wiedzy o fizjologii kobiety bądź po prostu rozmowę z partnerką na temat tego, w jaki sposób chciałaby z Panem współżyć.
Warto też by nie zapominać o właściwym zabezpieczeniu przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam.