Proktokolektomia a owrzodzenia

Witam! Jestem po proktokolektomi z powodu Colitis Ulcerosa Mam pytanie, miałem kontrolną kolonoskopię i w opisie jest " w inwersji widoczne dwa płaskie owrzodzenia około 1 cm ponad zespoleniem z odbytem o średnicy do 10 mm - pobrano wycinki h-p. Owrzodzenia są zlokalizowane na śluzówce jelita cienkiego która łączy się bezpośrednio z anodermą kanału odbytu. poza tymi zmianami widoczne liczne zmiany wyglądające jak małe odleżyny. Czy może być to jednak Choroba Crohna?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie wyników badania histo-patologicznego., Bez tego można jedynie zgadywać.

Piotr Pilarski

Wynik nie neguje colitis ulceroza ani choroby crohna. Aby rozstrzygnąć potrzeba więcej danych. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.