Prośba o analizę wyników badań jamy brzusznej
Rozpoz: żółtaczka, Ca piersi stan po masekt. rad-chemiot. Wynik: Bilirubina 185, AST 990, ALT 295, GGTP 448, Ciała keton. ślad, Krwinki b.0-5, krwinki cz. 0-3 reszta wynik. ok. Wynik USG brzucha i przest. zaotrzewnowej: Wątro. w całości usiana drobnymi zmianami o charak.meta, nierównym zarysie torebki, Płyn wokół wątr. i międzypetlowo, Drogi żół. wewnątrzwą. i PŻW nieposzerzone, Pęcherzyk ż. obkurczony, Trzus Śledzi i nerki ok, Aorta w wido. frag. nieposzerzona Proszę o zrozumiały opis dziękuje

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, opis USG wskazuje na rozsiana chorobę nowotworowa z przerzutami do wątroby. Wysokie wyniki badan moga wskazywać na ciężki stan funkcjonalny wątroby. Zalecam wizyte u onkologa i ewentualnie wykonanie bardziej dokładnego badania np tomografii komputerowej. Pozdrawiam