Prośba o interpretację RTG płuc u 43-latki

Mam 43 lata prosze o interpretcje wyniku RTG pluc: pola plucne bez zageszczen,w rzucie lewej wneki dosc dobrze ograniczony cien 15mm o niejednorodnej gestosci, niewielkie zrosty oplucnowo-przeponowe po stronie lewej, sylwetka serca niepowiekszona, aorta miazdzycowa.Bardzo prosze o opinie na ten temat.

Piotr Pilarski

Zrosty opłucnowo przeponowe to najprawdopodobniej pozostałość po zapaleniu płuc. Obraz nie sugeruje czym może być opisywany cień. Należałoby poszerzyć diagnostykę np o TK. Sugeruję wizytę u pulmonologa.

Pozdrawiam.