Przebyta depresja a możliwe następstwa

Witam, mam 19 lat i od 12 roku życia zmagam się z pewną dozą problemów. Na początku przyznaję byłam chora psychicznie. Wpadłam w depresję, ale pamiętam też uczucie, gdy wszystko wróciło do normy. A mam pytanie co do tego co widzę od kiedy byłam małym dzieckiem. Widzę ludzi, których inni nie widzą. A ostatnio gdy zamykam oczy i widzę całkowitą ciemność to czasami pojawiają mi się przed twarzą głowy ludzi. Niektórzy wokół swoich mienią się kolorami, a niektórzy nie. Czy to podchodzi pod chorobę?

Witam,

Rozumiem, że ma Pani trudne doświadczenia za sobą, a obecne objawy wzbudzają w Pani duży niepokój. Może warto aby udała się Pani na konsultację do lekarza psychiatry w celu wyjaśnienia przyczyny obecnych objawów?

Dzień dobry,

Dobrze, że jest Pani uważna na swój stan psychiczny. I myślę, że to jest odpowiedni moment, że może się Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą - który wyłącznie w kontakcie osobistym może ocenić charakter Pani aktualnych doświadczeń i ewentualnie zaproponować odpowiednie postępowanie lecznicze.