Przepuklina rozworu przełykowego przepony i problem z przełykaniem pokarmów

Mam przepuklinę rozworu przełykowego przepony.Po posiłku czuję jakby coś mi siedziało w gardle. nie mam problemu z połykaniem ani bóli z tym związanych.Po posiłku jedynie ta ciężkość w przewodzie pokarmowym(?)i jakby mnie dusiło.Jak jedzenie się strawi to mija.Mniejszy jest dyskomfort gdy jem jogury, kaszki.Do tego bóle w klatce piersiowej,prawym barku i promieniuje do prawej łopatki aż po szyję.Gastro była 16.06.Nie pobrano wycinków tylko stwierdzono przepuklinę.Biorę Controloc 20 2X dzienie
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane objawy skłaniają do kontroli u gastrologa. Oczywiście doraźnie polecam zmienić dietę na bardziej płynną, by ułatwić sobie przyjmowanie pokarmów.