Przewlekły stan zapalny krtani i ból gardła

Witam, Miałam robioną ph metrie gardła , ze względu na przewlekły stan zapalny krtani i ból gardła który trwa juz 2 lata, Wynik badania: 24 godzinna ph metria gardłowa urządzaniem Dx-pH restech-zarejestrowano 39 epizodów kwaśnych w pozycji pionowej (norma pH 5,5) i 0 epizodów w pozycji leżącej (norma ph>5), 0,74% czasu badania było poniżej wartości normatywnej . Bardzo proszę o odpowiedź, czy ja wkońcu mam ten refluks czy nie?? Doktor nie udzieliła mi jednoznacznej odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

jakie były dokładne pomiary u Pani? powyżej podane są tylko normy.