Przyczyna kataru u 3-latka od trzech tygodni

Moj 3 letni synek ma katar ktory trwa juz 3 tygodnie ci moze byc powodem? Poza katarem wszystko jest wporzadku

Witam. Przewlekający się katar najprawdopodobniej jest spowodowany infekcją wirusową. Jesli towarzyszy mu również wyciek ze spojówek i wysypka prawdopodobną przyczyną jest również alergia. Oczywiście dziecko powinien obejrzeć pediatra który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.