Przyczyna podwyższonego tętna płodu

Witam:) Jestem w 23 tygodniu ciąży.Po badaniu połówkowym okazało się, że synuś ma podwyższone tętno (164). Badanie morfologii wykazało podwyższony poziom leukocytów, a badanie wymazu pochwy, że mam bakterię. Czy przyczyną podwyższonego tętna może być właśnie ta bakteria? Strasznie się martwię. Pozdrawiam, Ania

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Tak, bardzo prawdopobne, że stan zapalny w obrębie dróg rodnych wywołał tachykardię (przyspieszenie tętna) u dziecka. Należy koniecznie leczyć zakażenie, zanim dojdzie do poważnych powikłań, tj. pęknięcie pęcherza owodniowego i poródu przedwczesnego!

Pozdrawiam serdecznie