Przyczyna spóźniającego się okresu

Mam 20 lat, współżyje z moim chłopakiem. Zawsze używamy prezerwatywy,Przed zakończeniem stosunku sprawdza ją czy wszytsko jest ok, i po również sprawdza. Mam regularny okres,ale spóźnia mi się już półtora tygodnia. W październiku miałam zabieg na palec w znieczuleniu miejscowym. I dostałam maści na łuszczycę LORINDEA A. Jaki może być powód mojego spóźniającego się okresu??? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, strasznie się niepokoimy.

Jeżeli nie występuje miesiaczka najlepiej wykonaćtest ciażowy aby wykluczyć ciążę. Jeżeli test będzie negatywny proponuję zgłosić sie do ginekologa w celu diagnostyki zaburzeń miesiaczkowania.