Przyjemność związana z masturbacją

Witam, Mam poważny problem, mam 20 lat, dawniej miałem opory, wstyd przed kobietami, a miałem duże potrzeby i długo tylko się masturbowałem i doszło do tego, że jedynie masturbacja sprawia mi przyjemność - gdy dochodzi do stosunku opada mi członek, nie czuje przyjemności podczas seksu, po prostu mnie to nie podnieca. Nagość kobiety, fizyczność - tak. Moje pytanie brzmi : Czy jeżeli przestanę na dłuższy okres czasu się masturbować, to czy to pomoże?

Dzień dobry.

Jest, niestety, mało prawdopodobne, aby zaprzestanie masturbacji spowodowało automatyczną sprawność podczas stosunku, bowiem z Pana opisu wynika, że się Pan uwarunkował na masturbacyjną stymulację członka.
Z całą pewnością jednak pierwszym krokiem do "naprawy" powinno być ograniczenie/zaprzestanie masturbacji. Drugim i trzecim krokiem natomiast powinna być konsultacja i terapia seksuologiczna.

Pozdrawiam.