Przyjmowanie leku Isoderm a picie alkoholu i miesiączka

Witam :) Mam pytanie. Mianowicie chodzi o to, że mam 18 lat i od kilku dni biorę lek Isoderm 10 mg 1 tabl.na dobę a zbliża sie Sylwester i zastanawiam się czy podczas stosowania tego leku mogę wypić niewielką ilość alkoholu? Chciałabym również zapytać czy stosowanie tego leku ma wpływ na zatrzymanie miesiączki? Na ulotce nie widziałam, żeby coś o tym pisało. Dodam, że ok 2-2,5 roku temu brałam Izotek i wszystko było dobrze, z tym że nie piłam wtedy alkoholu

Witam.

W trakcie stosowania tego leku dopuszcza się spożywanie alkoholu w niewielkiej ilości.
Między Isodermem a etanolem nie dochodzi do żadnych istotnych interakcji.

Co do wpływu na zatrzymanie miesiączki, to znalazłem żadnych informacji na temat takiego działania tego leku.