Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych na PCOS a starania o dziecko

Witam mam pytanie poniewaz biorę tabletki antykoncepcyjne cyprest ponieważ mam zespół policystycznych jajników , a chcę starac sie o dziecko bore je 4 miesiace czy mogę je odstawic i jest mozliwosc zajscia w ciążę?? wczesniej mialam zaburzenia miesciaczkowe odkąd biore te tabletki to okres mi sie pojawił wystepuje co miesiac tylko kilka dni sie wacha jeszcze.... Proszę o odpowiedz ponieważ mam jeszcze na 7 dni tabletki i chce zaprzestac brać i starac sie o dzidziusia.
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście można odstawić tabletki antykoncepcyjne, jednak należy pamiętać iż może to spowodować nawrót objawów PCOS. Ciąża będzie możliwa gdy powróci owulacja.