Przyspieszenie metabolizmu nastolatka

jak przyśpieszyć metabolizm ? Jeść w regularnych porach (ale jak się wraca nieraz do domu o 13 albo o 16 to trudno) Jeść ostre rzeczy, pić dużo wody (piję ok 2l) nie jem słodyczy ew. czarną czekoladę, śpię tyle ile mi potrzeba, nie unikam ruchu ( może wf-u ale za to gdy jest ciepło wychodzę na 1h na rolki), pić zieloną i czerwoną herbatę (kiedyś piłam 4 szklanki ) jak jeszcze przyśpieszyć przemianę materii ?? Ważę 54 kg przy 160cm wzrostu. No niby ok ale chciałabym ważyć 51kg . mam 17 lat

Witam,

Wszystkie powyższe czynniki w pewnym stopniu mogą przyśpieszyć metabolizm, ale z pewnością nie będzie to spektakularny efekt. Jest Pani świadoma żywieniowo, więc zachęcam aby zaakceptowała Pani swoje ciało :) Waga 54 kg przy wzroscie 160cm to absolutna norma!. Jeśli jednak koniecznie chce Pani zrzucić te 3 kg to zachęcam do regularnej aktywności fizycznej: fitnessu, pływania, jazdy na rowerze. Codziennie, co najmniej ok 0,5 godziny. Im bardziej rozwinięta tkanka mięśniowa - tym wyższa przemiana materii, ponieważ mięśnie potrzebują dużo energii.pozdrawiam