Rezonans magnetyczny głowy u 7-latka
Mój syn miał rezonans głowy ma 7 lat oto wynik Szerszy zbiornik wielki móżdżku. Obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkorowych, struktur pnia mózgu i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej prawidłowy. Układ komorowy poszerzony, nieprzemieszczony. Wymiar Huckmana wynosi 53,8mm, Zmian ogniskowych o patologicznej intensywności sygnału w obrębie mózgowia, również w DWI, nie stwierdza się. Przerost migdałka III- ma on grubość do 12,2mm, bez cech istotnego przewężenia przestrzeni powietrz

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania
W zasadzie w tym wyniku nie ma dużych, niepokojących zmian. Nie ma zmian ogniskowych m.in. guzów czy przemieszczenia układu komorowego. Zmiany są dyskretne i trzeba je odnieść do objawów występujących u dziecka.
Pozdrawiam