Ropień w piersi po porodzie

witam. Jestem po cesarce juz 5 miesiecy. urodzilam w czerwcu, a w lipcu mialam nacinana piers z powodu ropnia, nastepnie pod koniec sierpnia mialam nawrot ropnia, a teraz znowu czuje ze mi sie zbiera ropień. Co moze byc tego przyczyna?

Przyczyna jest w nas samych. Pani gruczoł produkuje mleko, które nie opróżnia się całkowicie, przez przewody mlekowe dostają się bakterie w okolicę zbiornika i ropień gotowy. Proszę wykonać USG w celu potwierdzenia lub wykluczenia ropnia i jeżeli leczenie zachowawcze jest nieskuteczne, udać się do chirurga do nacięcia.

Przyczyn może być wiele! Najczęściej jest to wynik niedrożności gruczołów mlekowych. Proszę omówić ten temat z ginekologiem lub chirurgiem!!! zż