Ropne krosty i zaskórniki mimo terapii przeciwtrądzikowej - co robić?

Dzień dobry! Sprawa wygląda następująco, jestem w trakcie terapii "przeciwtrądzikowej" Izotretynoiną, a dokładniej mówiąc specyfikiem o nazwie Axotret (40mg raz dziennie przy najbardziej "tłuszczowym" posiłku dnia). Dosłownie za moment "puka" początek 6 miesiąca terapii (Planowo 7 miesięcy - waga 51/52kg, dawka ustalona do przyjęcia 8100mg czyli ponad 150mg/kg masy ciała) czyli został właściwie miesiąc z kawałkiem do zakończenia... Spektakularnych efektów brak tzn. Ropne krosty, podskórne jak również zaskórniki nadal są i wyskakują jak wyskakiwały.... Ropne krosty również się nie wchłaniają ani czerwone krostki. Stąd moje pytanie, czy jest szansa na szybkie czyszczenie w przeciągu ostatniego miesiąca, czy faktycznie coś poszło nie tak? Druga sprawa, intersuje mnie dawkowanie 40mg, czy jest różnica /- i czy to ma jakiś wpływ, brania całej dawki od razu bądź dzielenia jej np. 20mg rano i 20mg wieczór? Pozdrawiam!

Szanowny Panie, najwidoczniej leczenie u Pana jest nieskuteczne a szansa na spektakularną poprawę w ciągu miesiąca jest mała. Co do dawki to 40 mg raz dziennie jest prawidłowym leczeniem.