Różnice pomiędzy tyciem na zdrowych tłuszczach a tyciem z powodu zwiększonego apetytu

czym się różni tycie na zdrowych tłuszczach od tycia takiego normalnego ? głownie chodzi mi na przykladach bo każdy mi mowi ,ze jest róznica..

Witam. "Złe" tłuszcze, czyli tłuszcze pochodzenia zwierzęcego mają tendencję do odkładania się w ścianach naczyń w postaci blaszek miażdżycowych, co przyczynia się do powstawania groźnych dla życia schorzeń układu sercowo-naczyniowego (zawały, udary). "Dobre" tłuszcze, czyli tłuszcze pochodzenia roślinnego mają natomiast właściwości ochronne przed tego rodzaju zdarzeniami.