Różowo-czerwone plamienia a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam mam powazny problem wczoraj dostalam chwilke lekkiego rozowo-czerwonego plamienia i wzielam tabletke syndi i dzisiaj mialam moze przez chwilke tez to samo i niewiem czy brac dalej tabletke bo wczoraj po raz pierwszy ja wzielam i czy odstawic czy wziasc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli już Pani rozpoczęła przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, to proszę kontynuować ich przyjmowanie.Dzisiaj proszę zatem wziąć kolejną tabletkę, a następne zgodnie z planem. Jeśli nie jest Pani pewna, czy wczorajsze krwawienie/plamienie było początkiem miesiączki, to sugeruję by zabezpieczała się Pani dodatkowo przez pierwsze 7 dni.