Zastosowanie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej podczas plamienia

Witam zwracam sie z pytaniem poniewaz na ta chwile nie mam mozliwosci osobistej rozmowy z lekarzem. Mianowicie od tego miesiaca mialam zaczac brac tabletki antykoncepcyjne lecz po zakonczeniu ostatniej miesiaczki minelo 1.5 tyg i dostalam plamienia. Jako ze ostatnio miewam problemy z nieregularnym okresem bylam przekonana ze wlasnie go dostalam i wzielam 1 pigulke. Po czym dzis wnioskuje ze to bylo raczej plamienie poniewaz jest bardzo skape. Czy brac dalej tabletke(2)? Czy zaczac nowe opakowani

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować stosowanie tabletek. Niemniej jednak warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie na czas przyjmowania pierwszego opakowania.