Rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej w dzień plamienia

Witam, zaczęłam swoją przygodę z tabletkami antykoncepcyjnymi. Miesiączka zawsze zaczyna mi się od plamienia, po kilku godzinach przeistaczając się w normalne krwawienie. W taki właśnie dzień o 21.00 zaczęłam brać tabletki, a następnie przez około 14 godzin nie wystąpiło krwawienie. Potem już wszystko było jak zwykle. Następną tabletkę znowu wzięłam o 21.00. Czy jest możliwość, że antykoncepcję zaczęłam o jeden dzień za wcześnie? Jeśli tak to jakie są tego konsekwencje? Biorę novynette.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie istnieje takie prawdopodobieństwo, że pierwszą tabletkę przyjęła Pani o jeden dzień za wcześnie. Dlatego też sugerowałabym, by zastosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Takie postępowanie da Pani gwarancję ochrony przed ciążą.