Rozpoznanie ICD10: K30

W moim badaniu USG jamy brzusznej nie stwierdzono zmian i nieprawidłowości. Lekarz również powiedział, że wszystko jest w porządku. jednak na karcie w rozpoznaniu jest: ICD10: K30 Dyspepsja. Co to oznaczna?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

oznacza to niestrawność lub dolegliwości bólowe w nadbrzuszu, przyczyną mogą być choroby lub błędy dietetyczne.

Pozdrawiam