Ruchomy guzek po prawej stronie szyi

Dzień dobry,dzisiaj przez przypadek moja córka (11 LAT) wymacała sobie guzka po prawej stronie szyji,jak skręci głowe w lewą strone to jest wtedy wyczuwalny.Nie boli i nie była chora.Guzek jest ruchomy i ma ok 1 cm.Co w tym przypadku mam zrobic.

to prawdopodobnie powiększony węzeł chłonny. Czy przebyła ostatnia infekcję wirusową lub zapalenie gardła? Jeżeli tak to pozostałość i powinno się wszystko cofnąć. Wskazana kontrola przez Lekarza z oceną gardła, innych węzłów chłonnych sprawdzenie morfologii krwi z rozmazem
ale spokojnie ( = to nie rak )