Rumień po ukąszeniu muchy

Witam. Kilka dni temu moją narzeczoną ukąsiła duża, czarna mucha. Ukąszenie bolało i swędziało. Po godzinie pokazała się różowa plamka, a następnego dnia rumień o średnicy kilku cm, który pozostaje do dziś. Czy trzeba z tym iść do lekarza? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Narzeczoną najprawdopodbniej ukąsił giez (mucha końska). Ukąszenie boli i zwykle wyzwala miejscową reakcję zapalną. Jeśli narzeczona radzi sobie z bólem i swędzeniem to wizyta u lekarza nie jest konieczna.