Ryzyko zachorowania na demencję starczą w wyniku przebywania z osobą chorą

jeste przez 24 godziny obecna przy osobie z choroba demencji.Czy jest prawda,ze w zwiazku z tym ja tez zachoruje na te chorobe?Dziekuje.

Milena Lubowicz

Nie pisze Pani na jakim podłożu jest ta choroba, najczęściej są to zmiany naczyniowe w mózgu. Nie są one w żaden sposób zaraźliwe. Absolutnie nie można powiedzieć, że Pani też zachoruje.
Pozdrawiam