Spożywanie alkoholu co weekend a alkoholizm

Witam. Mam pytanie. Kiedy się wpada w alkoholizm? Jeżeli się pije co weekend, to można się już martwić?

Witam. Częstotliwość picia nie mówi czy to alkoholizm, choc to są ważne fakty. Diagnozę stawia specjalista i są objawy uzależnienia od alkoholu, które ten specjalista sprawdza.

Tak, może to już stanowić problem. Diagnoza zależy nie tylko od ilości i częstotliwości spożywanego alkoholu, ale także od motywacji do jego używania. Zachęcam do konsultacji w ośrodku terapii uzależnień. Można tam poddać się badaniu i ocenie stanu psychicznego, który pozwoli na zdiagnozowanie i określenie stopnia problemu.