Stosowanie Differin a laserowe usunięcie blizn

Witam. Byłam dziś u dermatologa i pani przepisała mi differin, bo po leczeniu izotretynoiną zostało jeszcze trochę stanów zapalnych. Od kuracji izotekiem minęło 8 miesięcy. Mam także blizny, a 7 września jestem umówiona na laserowe usunięcie ich. Czy jeśli odstawię krem na parę dni przed laserem to będzie w porządku? dodam, że z racji studiowania dziennie, zależy mi, aby ten zabieg przeprowadzić we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego. Pozdrawiam.

Differin zawiera substancję adapalen o podobnym działaniu co izotek. Ponieważ działa w ten sposób, że zmniejsza grubość warstwy rogowej naskórka to skóra staje się bardziej wrażliwa na substancje drażniące jak i na światło. Według mnie differin lepiej odstawić co najmniej 2 tygodnie przed laserem a najlepiej 4 tygodnie przed. Dodatkowo trzeba uprzedzić lekarza robiącego zabieg aby mógł zacząć od niższych gęstości mocy i sprawdzić jak skóra reaguje.