Stosowanie leków przy alergii na chrom

Mam stwierdzona alergie na chrom. Według mnie nie mam większej stycznosci z metalem, nie mam tez pracy,ktora by mnie na to narazała. Lecz ciagle dokuczaja mi drobne swedzace krostki w roznych czesciach ciala. Raz jest ich wiecej raz mnie. Przykladowo drapiac sie na biodrze jest ich wiecej i wyglada jakby lekko odstawały. Czy powinnam brac jakies leki? Niestety lekarz nic mi nie przepisal po testach punktowych. Czy powinnam zrobic inne testy? Gdyz, byc moze powodem jest jeszcze cos innego.

Aleksander Ropielewski

Chrom występuje często w ubraniach i przedmiotach skórzanych, do których wyrobu jest stosowany. Powinna Pani miejscowo stosować maści sterydowe. Warto poszerzyć panel testów punktowych, jednak nie ma gwarancji, że uda się znaleźć przyczynę alergii.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa w związku ze zmianami skórnymi. Po badaniu będzie można łącznie przeanalizować objawy wraz z informacją o uczuleniach. Proszę udać się do lekarza dermatologa.