Stosowanie leku Lanbax przy refluksie

Mam refluks, przepuklinę przełyku. Teraz bardziej nasilone objawy grudki w gardle i cofania pokarmu. Nigdy nie nauczyłam się połykać tabletek, próbuję bo dostałam controlock i nadal choć taki mały nie umiem tego zrobić. Wie, ze te leki przyjmuje sie przed jedzeniem, ale próbuję z jedzeniem i jedzenie połknę a tabletka zostanie. Dostałam lek lanbax, który można wysypywać z kapsułki, ale bolała mnie po nim strasznie głowa. Co zrobic zeby sobie pomóc? Może jest inny lek który można wysypać, possać?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

leki z tego rodzaju są tylko w formie tabletek. Natomiast ranitydyna występuje w postaci tabletek musujących. Sugeruję zgłosić się do lekarza rodzinnego celem rozważenia na ten lek.

Pozdrawiam.