Strach przed złymi nawykami i oddaniem dziecka do przedszkola

Boję sie dac dziecko do przedszkola. Moj synek ma 2,5 roku naprawde jest bysty, mądry, dużo potrafi i td. mam znajoma pedagog i mowi ze synek jest b dobrze rozwinięty i grzeczny. Chodzi mi o to, ze jak go dam do innych dzieci to nabierze złych nawyków inne dzieci, popychaja, szturchaja, mówia po śląsku a ja syna ucze poprawnie mówic. Jest tak w naszym przedszkolu bo inne matki narzekaja ze mialy fajne dzieci a w przedsz. sie strasznie zmieniły na ZŁE!!!!!. Pod wpływem innych dzieci!!!

Witam. Rozumiem Pani obawy, jednak nie jest powiedziane, że Pani dziecko trafi do takiej grupy. Ponad to w przyszłości nie uchroni go Pani przed kontaktami z innymi dziećmi. Pobyt w przedszkolu uczy dzieci przebywania z rówieśnikami, tworzeniu zasad, współpracy. Zabawa jako główna forma aktywności dziecka przedszkolnego uczy go niezależności oraz posiada twórczy charakter. Uczą się również szacunku dla siebie i innych oraz w zrozumieniu i szanowaniu tych, którzy różnią się rasą, kulturą, sytuacją ekonomiczną.

dziecko potrzebuje grupy rowiesniczej.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza