Stresowanie podczas różnych sytuacji a beta blokery

Witam. Mam 18 lat i mam pewien problem z sobą. Otóż stresuje się dosłownie wszystkim, przejmuje się, że muszę zrobić to, tamto itp. Nie lubię chodzić nawet do sklepów bo stresuje mnie to, że ktos na mnie patrzy. Dodatkowo mam chyba erytrofobie. Czytałem, że bardzo pomagają beta blokery. Czy jeżeli udam się do lekarza rodzinnego i przedstawie mu sytuacje, bez problemu wystawi receptę na ten lek?

Lepszym pomysłem od brania leków jest podjęcie psychoterapii i pozbycie się problemu u jego źródła (a nie - jak w wypadku lekarstw - oddziaływanie na objawy). Polecam znaleźć psychologa w Twojej okolicy i podjąć z nim współpracę. Pozdrawiam.