Sucha skóra, pękające paznokcie a zespół jelita drażliwego

Witam mam problem z paznokciami i suchą skórą zwłaszcza u rąk, biorę cały czas leki Tamoxifen i Herceptynę i paznokcie rozdwajają się i zadzierają, boli to bardzo w dodatku pęka mi skóra na bokach paznokcia bardzo głęboko co bardzo boli a nie toleruję proponowanych mi w aptece tabletek na wzmocnienie paznokci (zespół jelita drażliwego bardzo silny), Co robić ? Surowe warzywa też odpadają. Maria

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji trudno mi będzie wnieść coś nowego do Pani toku leczenie. Jedyne co mogę zaproponować to stosowanie odżywek w postaci emulsji podawanej wprost na płytkę paznokcia.