Suchość i uczucie ściągania na twarzy

Witam.Od kilku tygodni męczę się ze skórą twarzy.Cały czas mam suchości,uczucie ściągania się skóry.Najbardziej dokuczają usta i okolice nosa.Dostałem maść chłodzącą,która łagodzi objawy dosłownie na pare minut.Później uczucie suchości powraca,pomimo natłuszczenia twarzy.Czuje jakbym tą skórę miał nieodżywioną.Robiłem badania na alergie,tarczyce,żelazo,witaminę D3 i wszystko jest ok.Co to może być?co najlepiej stosować na to?To już trwa prawie dwa miesiące...

Witam - nie napisał Pani nic więcej o pielęgnacji skóry- czym jest myta twarz, jakie kremy są stosowane, czy stosuje Pan serum, peelingi?

Warto skorzystać z konsultacji u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Do mycia twarzy można używać łagodnego żelu np bioderma lub płynu micelarnego. Na uczucie ściągnięcia skóry polecam wykonać peeling medyczny u lekarza lub kawitacyjny u kosmetyczki. Warto zastosowac krem nie tylko natłuszczający ale nawilżający np. bioderma sensibio lub avene cicalfate lub obagi hydrate.