Swędzące plamy na ciele dziecka

Na ciele mojego syna pojawiły się plamy, ktore od czasy do czasu swędzą, najpierw była jedna plamka a po tygodniu ma na piersi i brzuchu, trochę na rękach, wierczorem ma stan podgorączkowy 37,7 bylismy u lekarza rodzinnego i na pogotowiu, ale nikt jednoznacznie nie wie co to może być. przepisano mu caltrę i wapno, ale nie pomaga. co to może być

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże alergiczne lub zapalne. Jeśli lekarz zalecił Clatrę i wapno, oznacza to, że podejrzewał reakcję alergiczną. Niestety nie napisała Pani ile czasu dziecko przyjmuje zalecone leki. Na ich efekty trzeba bowiem chwilę poczekać. Jeśli pomimo stosowanego leczenia po 2-3 dniach nie będzie efektów, sugeruję ponowną ocenę lekarza POZ lub specjalisty dermatologa.