Swędzenie dłoni u 7-latka

Mój syn ma 7 lat martwię się ,bierze wszystko do buzi w szkole kredki wszystkie pogryzione w domu co popadnie bluzkę ssa , lekcji nie chce odrabiać bo nie lubi dotyku książki ,zakrywa ręce bluzkom i odrabia dopiero ,pościel mu przeszkadza bo go swędzi ,spodni takich nie założy bo mu przeszkadzają, .czy mam powody do zmartwień

Witam, proszę udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej i skorzystać z pomocy specjalisty od integracji sensorycznej (o tym, co to jest integracja sensoryczna m.in. tu: http://rodzice.net/news/integracja-sensoryczna/). Dziecku doświadczającemu tego typu zaburzeń trudno utrzymać uwagę na wykonywanej czynności ze względu na rozpraszający charakter bodźców dotykowych (więcej tu:http://rodzice.net/news/integracja-sensoryczna/dotyk.php.) Opisane symptomy mogą wskazywać na występowanie nieprawidłowości przetwarzania wrażeń dotykowych o charakterze mieszanym: jednocześnie nadwrażliwości i zbyt małej reaktywności na bodźce dotykowe w różnych obszarach ciała. Nadwrażliwość w przypadku syna przejawia się gdy pisze Pani/Pan: "lekcji nie chce odrabiać bo nie lubi dotyku książki ,zakrywa ręce bluzkom i odrabia dopiero ,pościel mu przeszkadza bo go swędzi ,spodni takich nie założy bo mu przeszkadzają". Zbyt mała reaktywność natomiast tu: " bierze wszystko do buzi w szkole kredki wszystkie pogryzione w domu co popadnie bluzkę ssa". Pozdrawiam Danuta Michalczyk