Swędzenie okolic intymnych i zmiany na skórze

Mój problem występuje co najmniej od roku i 2 msc. W paź. zeszłego roku pojawiło się pieczenie,ból,dyskomfort najpierw w okolicach cewki mocz. a po kilku dniach również odbytu. W grud. pojawiły się zmiany na skórze jak po pogryzieniu przez np. komara na rękach i nogach. To ustało po zastosowaniu maści z cynkiem. Antybiotyki jak doksycyklina, nolicin tylko nasilają objawy. Flukonazol 8 tyg brak efektów. Wykluczone typ. chor. wen. jak chlamydia,rzeżączka,kiła,hiv. Wenerolog,urolog rozkłada ręce??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że skoro lekarze (wenerolog, urolog) podczas bezpośredniej wizyty nie są w stanie wskazać przyczyny Pana dolegliwości, to tym trudniej jest to zrobić w ramach porady internetowej. Nie napisał Pan także czy miał Pan pobierane wymazy (w celu wykonania posiewów) z cewki moczowej/odbytu? Jeśli nie, zdecydowanie warto byłoby takie wymazy wykonać. Warto także wykonać bezpośrednie badanie mikroskopowe rozmazu wydzieliny (w kierunku np. rzęsistkowicy).