Świąd skóry twarzy

Często swędzi mnie skóra na twarzy, czy to oznacza alergie? Nigdy nie byłam na testach alergicznych, a zauwazylam, ze czasem zdarza mi sie takei uporczywe swedzenie własnie skóry twarzy, skóry znajdującej się blisko wlosów, czoła... co to moze byc

Witam! Świąd skóry, pojawiający się jedynie na twarzy może świadczyć o alergii na któryś ze stosowanych do jej pielęgnacji kosmetyków. Proszę spróbować zaobserwować czy swędzenie nie pojawia się po zastosowaniu konkretnego preparatu. Świąd może być spowodowany również nieodpowiednią pielęgnacją skóry i zbyt niskim poziomem jej nawilżenia.