Szansa na dziecko po dwóch cięciach cesarskich

z serii smobójca...mam 40 lat , jestem po dwóch cesarskich cięciach 21 i 15 lat temu, nie stwierdzono czemu (najprawdopodobniej wskutek atrakcji jakie miałam w domu ) pierwsza cesarka-odklejenie łożyska, druga juz raczej zapobiegawczo, po drugiej czy esarce do dziś lecze nadciśnienie , zazywam coronal 5 , lotensil 10 bez leków 110/160 więc pilnuje tego ,nie mam problemów z nerkami tarczycą niczym, czy istnieje szansa na 3 dziecko czy lepiej nie ryzykować
Lek. Marta Gryszkiewicz

Ostateczna decyzja oczywiście należy do Pani, jednak należy się dobrze zastanowić. Po pierwsze z uwagi na Pani metrykę, szanse wad wrodzonych znacząco rosną. Poza tym jest Pani po dwóch cięciach - oznacza to, że na macicy znajdują się blizny, a dodatkowo mniej lub więcej zrostów w jamie brzusznej po zabiegach - może to rodzić komplikacje zarówno w trakcie ciąży jak i przy porodzie i stanowić zagrożenie zarówno zdrowia jak i życia - i dla Pani i dla dziecka. Po trzecie - nadciśnienie tętnicze - lubi w ciąży się zaostrzać, co również może rodzić komplikacje ze stanem przedrzucawkowym i rzucawką włącznie. Z drugiej strony oczywiście, może się zdarzyć, że ciąża będzie przebiegała prawidłowo, a dziecko urodzi się całkowicie zdrowie. Tak jak na wstępie napisałam - decyzja należy oczywiście do Pani i to Pani musi zdecydować, czy jest gotowa podjąć pewne ryzyko związane z wiekiem i przeszłością położniczą. Powodzenia.