Szkodliwość czarnej herbaty z olejkiem cytrynowym

Wiem już, że czarna herbata z cytryną jest szkodliwa. Mam jednak wątpliwości czy herbata (czarna), która zawiera olejek cytrynowy ma równie niebezpieczne działanie? Jeśli tak, to czy wypicie 1, 2 filiżanek na 2 tygodnie stanowi zagrożenie dla zdrowia? Bardzo proszę o odpowiedz. Nie znalazłem na razie żadnej informacji na ten temat a najgorsza jest niepewność. Pozdrawiam, Rafał
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Istnieją doniesienia o szkodliwości popularnego połączenia czarnej herbaty z cytryną z powodu wytwarzanego, w sprzyjających temu zjawisku wysokich temperaturach, cytrynianu glinu. Te informacje jednak nie są potwierdzone przez renomowane ośrodki naukowe. Proponowałabym traktować je z przymrużeniem oka. Myślę, że sporadyczne spożycie herbaty z cytryną czy olejkiem cytrynowym nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie.

Witam,
Panie Rafale,
Czarna herbata z cytryną zwiększa ryzyko schorzeń neurologicznych.
Olejek cytrynowy jeżeli jest naturalny, nie powinien być szkodliwy.
Glin, który wydziela się z herbaty w obecności cytryn występują także w inne żywności, więc nie ma sensu demonizować herbaty. Jednakże zwraca się na to uwagę, bowiem herbata w Polsce jest najczęściej spożywanym napojem. Negatywne działanie na oun herbaty z cytryną wstępuje jeśli jest spozywana w dużych ilościach i często, zatem 1-2 filiżanki co 2 dzień, nie powinny zaszkodzić. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek