Szum w uszach i migoczący obraz przed oczami - jakie badania powinnam wykonać?

Mam 28 lat. Wydaje mi się, że mam objawy aury migrenowej, której nie towarzyszy ból głowy, lecz tylko "migotające" punkciki przed oczami. Dodatkowo mam szum w uszach. Przeczytałam w internecie, że zjawisko to nosi miano "śniegu optycznego". Taki migoczący obraz mam przed oczami non stop - bez przerwy - co jest bardzo uciążliwe, nie pozwala skupić uwagi na wykonywanej czynności. W dzieciństwie wielokrotnie uderzałam się w głowę, a podczas porodu mogło nastąpić u mnie niedotlenienie organizmu. Byłam u neurologa. Zlecił mi wykonanie badań na boreliozę (zrobiłam je i nie wykazało ono obecności tego schorzenia), zlecił także wykonanie rezonansu magnetycznego. Moje pytanie dotyczy w zasadzie tego, czy rezonans magnetyczny może wykryć śnieg optyczny? Czytałam, że najlepszym badaniem jest badanie SPECT mózgu. Które z badań wybrać?
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie pisze Pani, czy ma zdiagnozowaną migrenę, co pozwoliłoby domniemywać występowanie aury migrenowej. Podobne objawy występują w wielu jednostkach chorobowych, m.in. w nadciśnieniu tętniczym, chorobach narządu wzroku i zaburzeniach neurologicznych. Z tego też powodu wskazane jest wykonanie rezonansu magnetycznego, a następnie badania okulistycznego. Dalsza diagnostyka może opierać się o SPECT.
Pozdrawiam.