Tabletki a miesiączka

Witam... mam pytanie... Biorę tabletki 24+4... Zapomniałam wziąć tabletkę w ostatnim tygodniu - spóźniłam się o 24 godz. ;( Potem wzięłam 2 naraz, tak jak pisało w ulotce. Ale nagle dostałam miesiączkę. Co teraz - mam dalej brać to opakowanie do końca? Zrobić przerwe jakąś?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zajrzeć jeszcze raz do ulotki. W przypadku pominięcia tabletki w ostatnim tygodniu producent podaje najprawdopodobniej (ale proszę to sprawdzić w ulotce) dwie możliwości postępowania. Można przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe (nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki jednego dnia). Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu stosowania białych tabletek (placebo), należy przejść od razu do następnego opakowania. Inną możliwością jest przerwanie przyjmowania tabletek zawierających hormony  i przejście od razu do  tabletek placebo.

Producent zazwyczaj podaje, że jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą jest zachowana.

Pozdrawiam!