Tabletki Atarax i złe samopoczucie

Dawniej zażywałam dwa razy dziennie tabletki Atarax. Zgodnie z zaleceniem lekarza, gdy szłam na imprezę, odstawiałam je dzień przed. I nic złego się nie działo, brak jakiegoś nadzwyczajnego kaca. Przez miesiąc miałam przerwę od brania tabletek, a teraz wróciłam do Ataraxu. Potem byłam na dwóch imprezach, nic specjalnego, dwa piwa. Tabletki odstawiałam dzień wcześniej. Tak jak przedtem. A rano czułam się po prostu źle. Czym może być to spowodowane? Powinnam odstawiać Atarax kilka dni wcześniej?

Dzień dobry,
Hydroksyzyna posiada czas biologicznego półtrwania we krwi ok. 7–10 godzin, jednak wyraźne efekty fizjologiczne są z reguły obserwowane nawet przez czas dwukrotnie dłuższy. Jest to osobniczo zmienne, ponadto Pani ogólny stan mógł odbiegać od wcześniejszego, stąd złe samopoczucie. Natomiast przy przyjmowaniu leków o działaniu psychotropowym obowiązuje jedna kardynalna zasada - nie wolno pić alkoholu.
Pozdrawiam.

Być może złe smopoczucie nie tyle związane jest z lekiem, ale zaburzeniami, z powodu których Pani lek przyjmuje? Zachecam do podjęcia psychoterapii, która pomoże poradzić sobie z rzeczywistymi, głebszymi przyczynami zaburzenia (leki działają tylko na objawy lękowe).