Terapia nadciśnienia a zmniejszenie erekcji

Witam. Mam 61 lat. Od kilku lat biorę leki na nadciśnienie tętnicze /niewielkie/ lokren 10 i tritace 10. Od tego czasu zauważyłem, że moja sprawność seksualna /siła erekcji/znacząco się zmniejszyła. Jaki wpływ na to mogą mieć stosowane w/w leki? A jeśli tak czy istnieją zamienniki które takich skutków niepożądanych nie mają. Jakie?

Niestety leki stosowane przy nadciśnieniu mogą powodować kłopoty z erekcją. Szczególnie te z grupy beta-blokerów. Proszę natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi, który powinien dobrać inną terapię (np. zmiana leków). Jednocześnie warto zadbać o to, by styl życia był jak najzdrowszy. Szczególnie może tu pomóc regularny wysiłek fizyczny, zmniejszenie ilości czerwonego mięsa, tłustych i smażonych potraw. Warto włączyć nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega 3) oraz większe ilości błonnika (produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, strączkowe). Trudno jest powiedzieć, które leki nie mają takich skutków ubocznych - jest to kwestia indywidualna organizmu i należy to sprawdzić pod kontrolą lekarza.