Tęsknota za byłym mężem pomimo nowego związku

Byłam z mężem 15 lat,mamy 11 letnia córkę.w czasie związku ja zdradzałam męża a on zdradzał mnie z dziwkami w burdelach. mąż zaciągał kredyty bez moje wiedzy, często się kłóciliśmy i ubliżaliśmy nawzajem. rozwiodłam się poznałam mężczyznę, zaręczyliśmy się.Wiem że mnie kocha i bardzo stara,jestem teraz kochana i dowartościowana.A tęsknie za byłym mężem. Wracają wspomnienia.Wróciliśmy do siebie,mieszkamy razem- pomaga mi finansowo ale są kłótnie. Pożycia intymnego niema.Tęsknie za narzeczonym

Witam serdecznie, być może znajduje się Pani w takim momencie swojego życia, w którym trudno jest Pani określić swoje potrzeby i podjąć decyzje, które umożliwiłyby ich zaspokojenie. Możliwe, że w relacji z każdym z wymienionych mężczyzn realizuje Pani inny rodzaj swoich potrzeb. Przeżywanie sprzecznych uczuć, dążeń, bywa wyczerpujące. Rozważała Pani możliwość podjęcia terapii indywidualnej? W trakcie takich spotkań miałaby Pani możliwość przyjżenia się swojej sytuacji z dystansu i sprecyzowania priorytetów życiowych.

Witam,
Sposób w jaki Pani funkcjonuje jest typowy dla osób z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi. Paradoksalnie dąży Pani do bycia w związku nieharmonijnym a nawet destrukcyjnym, tam czuje się Pani jak ryba w wodzie. Kiedy jest spokój i szacunek psuje to Pani marząc o kimś innym kto był daleki od ideału, zapewniając sobie dzięki temu, to do czego jest Pani przyzwyczajona- brak harmonii i spokoju. Prawdopodobnie pochodzi Pani z rodziny z podobnymi problemami i po prostu powiela Pani wzorce z dzieciństwa. Żeby to się zmieniło niezbędne jest podjęcie psychoterapii.
pozdrawiam

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
jeśli dobrze zrozumiałam, w chwili obecnej mieszka Pani z byłym mężem, a tęskni za narzeczonym, czy tak?
Opisuje Pani bardzo intensywny związek z byłym mężem, w którym były kłótnie, brak zaufania, zdrady. Ale pomimo rozpoczęcia nowego związku, stabilnego, pełnego miłości i wsparcia Pani jednak tęskniła za byłym mężem. Myślę, że warto byłoby zastanowić się, co Panią tak bardzo pociąga w byłym mężu, co wartościowego dostrzega Pani w narzeczonym. Refleksja nad swoimi potrzebami, pragnieniami, ale również deficytami emocjonalnymi podczas spotkań z terapeutą może pomóc Pani lepiej odnaleźć się w tej zawikłanej sytuacji. W tym wszystkim jest również dziecko, które stoi z boku i obserwuje to. To nie jest bez znaczenia. Pozdrawiam.