Tętniak na tętnicy szyjnej a operacja

witam, mam tętniaka na prawej wewnętrznej tętnicy szyjnej wielkości 6x7 mm w odcinku klinowym,skierowanego przyśrodkowo ku górze. Czy to jest operacyjne czy to wystarczy obserwować i gdzie i jak taką operacje się przeprowadza z góry dziekuję za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście tętniak tej wielkości może być wskazaniem do wykonania embolizacji przy pomocy specjalnych sprężynek. Proszę zasięgnąć porady w poradni radiologii zabiegowej.